
Hola chicas & chicos!
Oto modne letnie ubrania dla dzieci i młodzieży
To lato zapowiada się wyjątkowo upalnie, dlatego spakujcie do walizek modne ubrania w stylu hawajskim: bluzeczki w piękne nadruki w palmy i sukienki w nasyconych, radosnych kolorach, które wprowadzą do dziecięcych stylizacji tropikalny klimat. Przedstawiamy tegoroczne trendy w modzie letniej dla małych i dużych oraz doradzamy jak najlepiej chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.
Najmodniejsze akcenty tego lata!

Prawdziwa magia: dwustronne cekiny
Połyskujące koszulki z dwustronnymi cekinami to hit tego sezonu, który musi znaleźć się w dziecięcej szafie! Przesuń ręką po aplikacji, a kolorowe, połyskujące motywy zwierzątek, kwiatów i tropikalnych owoców zmienią kolory! Taka stylizacja nigdy nie znudzi się dzieciakom, a w dodatku będą miały dwie stylizacje w jednym!
Nadruki stylizowane na zdjęcia!
Tego lata wśród koszulek królujować będą również nadruki stylizowane na zdjęcia w stylu vintage. Samochody czy palmy przy autostradzie nadadzą koszulce wyjątkowego wyglądu i będą ciekawym akcentem na szkolnym boisku lub na plaży. Wyjątkowo stylowo prezentują delikatnie wyblakłe motywy, które nadadzą nowej koszulce modnego wyglądu znoszenia.


Cóż za falbany!
Ozdobne falbanki nadadzą każdej koszulce czy sukience wyjątkowego i niepowtarzalnego wyglądu. Miękko układające się wstawki z tkaniny nadadzą letnim stylizacjom fantazyjnego charakteru, a jednocześnie prezentują się elegancko i stylowo. Dziewczęce ubrania z falbankami wyglądają wyjątkowo uroczo!
Niech żyją kolorowe wzory!
Kwiatki, paski i stylowe cieniowania – latem możemy pozwolić sobie na pełną dowolność w łączeniu wzorów. Najważniejszą rolę odgrywają radosne kolory! Letnie stylizacje nie mogą się oczywiście obejść bez modnych dodatków, takich jak okulary przeciwsłoneczne, czapki z nadrukiem czy słomkowe kapelusze. Z takim wyposażeniem pozostaje tylko biec na słońce, plażę lub nad najbliższe jezioro!

Letnie stylizacje dla dziewczynek i chłopców


Vamos a la playa – ale zawsze z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną!
Delikatna skóra dziecka jest wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Podczas pluskania czy pływania ramiona i plecy powinny być osłonięte koszulką. Jednak: koszulki bawełniane o standardowym, niezagęszczonym splocie nie zapewniają wystarczającej ochrony przeciwsłonecznej i przede wszystkim po zamoczeniu przepuszczają promieniowanie UV. Materiał powinien być zatem albo wyjątkowo gęsto tkany albo wyposażony w dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV. Ubrania z ochroną przeciwsłoneczną w połączeniu z kremem przeciwsłonecznym stanowią doskonałą ochronę przed poparzeniem.
Takie materiały, dzięki specjalnym technikom tkania lub impregnatom, zapewniają szczególną ochronę przed promieniowaniem UV. Ubrania powinny być zgodne ze standardem ochrony „UV 801“, a filtr UVder (UPF) powinien mieć wartość co najmniej 30.
Ponadto należy zawsze pamiętać: w pełnym słońcu niezbędne jest nakrycie głowy i karku – w postaci kapelusza, czapki czy chustki.
Ponadto należy zawsze pamiętać: w pełnym słońcu niezbędne jest nakrycie głowy i karku – w postaci kapelusza, czapki czy chustki.


Nie zapomnij o kremie z filtrem!
Jako uzupełnienie do ochrony przeciwsłonecznej zapewnianej przez tkaniny, należy stosować kremy ochronne na wszystkie odkryte części ciała, takie jak dłonie, twarz i stopy.
- Dla najmłodszych należy stosować wyłącznie kremy przeciwsłoneczne przeznaczone dla dzieci. Kremy i balsamy mniej wysuszają skórę dziecka niż na przykład żele.
- Krem przeciwsłoneczny powinien blokować promienie UV-A i UV-B i mieć filtr o wartości co najmniej 20.
- Jeżeli nie masz pewności, jaki krem przeciwsłoneczny powinieneś wybrać dla swojego dziecka, skonsultuj wybór z pediatrą.
- Starannie posmaruj przed wyjściem wszystkie odkryte części ciała – najlepiej na pół godziny przed ekspozycją na słońce.
- Nałóż grubą warstwę kremu ochronnego. Tutaj obowiązuje zasada: im więcej, tym skuteczniej! Pamiętaj o ponownym smarowaniu skóry podczas dłuższej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, ponieważ kremy ochronne z czasem tracą swoją skuteczność – np. w wyniku pocenia. Częste nakładanie nie przedłuża jednak maksymalnego działania kremów ochronnych!
- Należy pamiętać, by po każdej kąpieli nanieść na skórę nową warstwę kremu.

Ubrania z ochroną przed promieniowaniem UV

1
...